§ 24 Угорщина Всесвітня історія Новітній період 1939-2007 рр , 11 клас

Комуністи відхилили цю пропозицію і мобілізували будапештський пролетаріат для боротьби з інтервентами. Після поразки угорської армії під Могачем центральну частину країни захопили турки, західні та північно-західні землі У. Відійшли до австрійських Габсбургів. У східній частині колишнього Угорського королівства утворилося князівство Трансильванія (Семигород), яке перебувало у васальній залежності від султана, але користувалося широкою автономією. До складу князівства ввійшла й більша частина Закарпаття, решта — до держави Габсбургів. У 1657 на допомогу Ракоці у поході на Польщу Б.Хмельницький направив 20-тисячне козацьке військо на чолі з наказним гетьманом А.Ждановичем . Трансильванська армія за підтримки шведських загонів здобула Краків і Варшаву, однак у липні 1657 була змушена капітулювати перед польськими військами під Чорним Островом на Поділлі.

До них приєднався військовий гарнізон. Проблема переворотів та їхніх наслідків для Болгарії в міжвоєнний період належить до найбільш дискусійних у болгарській історії. Охарактеризуйте перевороти 1923 р. І 1934 р., використовуючи висловлювання С. Під час офіційного візиту Александра І до Франції в жовтні 1934 р.

Фактично в Угорщині сформувалася диктатура М. Горті, що мала характер авторитарного режиму. На відміну від Німеччини, Франції чи Італії, у випадку з Угорщиною питання про її цілі у Першій світовій війні залишається майже недослідженим.

У 890 роках Аварська держава зникла під ударами франків, які опанували Середнє Подунав’я. Під їхнє верховенство потрапили і слов’янські племена цього регіону, які протягом 9 ст. Робили спроби унезалежнитися від германців, створивши свої державні об’єднання — Блатенське (Паннонське) князівство, Великоморавську державу (деякий час входили землі Паннонії). У новому уряді постійно спалахували суперечки між комуністами й соціал-демократами. Із сусідів її визнала лише Австрія.

Бема в ході наступу 20 липня проти румунських військ потерпіла поразку. 25 жовтня в Будапешті була утворена Національна рада з представників Угорської партії незалежності 1848 року, радикалів і соціал-демократів. Провідну роль у Національній раді відігравали соціал-демократи.

важливі події угорщини 1918

Лібералізація режиму, відсутність політичних репресій. Стимулювання і розвиток дрібного підприємництва у сфері обслуговування. При прийнятті рішень дотримувався принцип узгодження інтересів різних прошарків суспільства. Запровадження альтернативних виборів до Державних зборів та місцевих органів влади. Мирного договору в 1947 р.

Див. також[ред. | ред. код]

Водночас Народна скупщина (парламент) Чорногорії заявила про об’єднання Чорногорії із Сербією. У результаті переговорів між цими двома державами 1 грудня 1918 р. Було утворено Королівство сербів, хорватів і словенців (КСХС). Правлячою династією визнавалися Карагеоргієвичі; королем було обрано Александра https://ua-reporter.com/news/top-luchshih-igrovyh-avtomatov-dlya-nachinayushchih І. Кордони новоутвореного королівства були визнані Сен-Жерменським, Тріанонським, Рапалльським і Нейїським договорами (див. § 6). За рішенням Паризької конференції в Угорщину були введені румунські й чехословацькі війська. Куна склав свої повноваження, й в Угорщину ввійшли війська держав Антанти.

Друга світова війна 1939—1945[ред. | ред. код]

Голова уряду Гембеш помер. Новим головою уряду став Даранья. Він продовжував політику свого попередника, ще більше обмежив виборче право громадян. Влада хортистів зміцніла. Парламент прийняв закон про розширення диктаторських повноважень Хорті.

Міклоша Горті усунули з посади, владу здобув Ференц Салаші, засновник Партії схрещених стріл. 28 червня 1914 року у Сараєво було вбито спадкоємця австрійського престолу ерцгерцога Франца Фердінанда. 7 липня 1914 року прем’єр-міністр Тиса Іштван заявив про необхідність збройного виступу проти Сербії.

Новий прем’єр-міністр зробив кроки з лібералізації економіки, але був відсторонений. Угорщина долучилася до Варшавського пакту. Уряд Імреді приєднався до антикомінтернівського Пакту, увійшовши таким чином до фашистського блоку держав. СРСР у знак протесту проти цього кроку Угорщини розірвав з нею дипломатичні відносини. Міждержавні відносини Угорщини з Німеччиною розвивались досить успішно.